| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume!
Vreau sa scriu o poveste de 3 pagini A4 pentru un concurs
, dar nu stiu despre ce sa scriu...Ma gindeam sa scriu despre adolescenti,horror sau o poveste de dragoste,dar nu prea stiu cum se face asta,cine imi poate da niste sfaturi? Poate si niste teme despre care sa scriu, sau niste idei? Please...
Imi cer scuze pentru categorie

Răspuns Câştigător
| naturecountess26 a răspuns:

Poate o parte din viata ta nu ar stricawinking ar creste curiozitatea cititorilor si ar aprecia si curajulwinking

5 răspunsuri:
| zahre a răspuns:

Buna! Desi sunt constienta ca suna(deja)a cliseu, trebuie sa-ti spun ca eu, ca o viitoare cititoare a povestii tale,(sper sa mi-o trimiti si mie, dupa ce o termini)as dori sa fie despre iubirea dintr-o fata, o muritoare, si o fiinta supranaturala-demon sau licantrop ori dragon.Si ar trebui sa descrii despre ce simt ei, despre umanitate.Asta as vrea sa fie tema centrala a povestii:umanitatea.Cum iubirea te poate transforma,indiferent de specie si rasa.

O alta idee ar fi sa scrii din perspectiva unei persoane de culoare, unei persoane infectate cu HIV sau al unui roman stabilit intr-o tara straina, care se lupta cu discriminarea sau prejudecatile.

Ori, poate fi, despre un adolescent care se lupta cu violenta scolara- asa-zisul fenomen"bullying".

Iti las niste video-uri care sa te ajute(sa te inspire)...

http://youtu.be/H1CqaelVnkY

http://youtu.be/q4syd4vKFPE?list=PLtvR9AuQiP1BDbZ3YzP6osm_Rg0yHy_4g

PENTRU BULLYING

http://youtu.be/JPXZOv6TNhc

http://youtu.be/w_wyYEk8Pi4?list=FL6GsizzgxObnmrdo1TsG0OA

PENTRU RASISM, DISCRIMINARE RASIALA

http://youtu.be/_3-cN9Bhxls (asculta dialogul de mai multe ori)

PENTRU POVESTEA DE DRAGOSTE IMPOSIBILA

Asa, cam acestea au fost ideeile mele.Indiferent de subiect, ai putea sa mi-o trimiti si mie, TE ROG?

Sper ca te-am ajutat!

| CheshireDeadCat a răspuns:

Dacă astea-s temele care ţi-au venit, atunci nici nu te apuca. Nu-i de tine scrisul. Destul căcat scris există.

| zahre a răspuns (pentru CheshireDeadCat):

Nu inteleg, ce ai cu fata? Ea a spus ca are nevoie de idei pentru un CONCURS! Cati adolescenti, din ziua de azi, pun pret pe activitatile intelectuale?

| CheshireDeadCat a răspuns (pentru zahre):

Cu ea nu am nimic. Doar prefer să trăiesc printre inculţi decât printre pseudoculţi.

| anonim_4396 explică (pentru CheshireDeadCat):

Uite,eu te-am rugat doar sa-mi dai niste idei, nu te-am rugat nimic altceva, daca vrei da-mi idei, daca nu vrei mai bine taci si nu comenta fara rost...
Poate nu ma cunosti, dar daca ma-i cunoaste ai vedea ca scrisul e de mine.
Si chiar pun pariu ca nu stii ce inseamna pseudoculti.
Bye.