| mandylopez a întrebat:

Am nevoie de niște referințe literare(cărți/povestiri) vis-a-vis de subiectul: „Tinerii de astăzi pot schimba ziua de mâine." Vă rog, minim 3.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Caută si tu pe Google. Se poate considera ca este o tema pentru scoala care nu se face pe acest site.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Manifestațiile de stradă cu rezist. Demonstrațiile din metrou când dau democrație la tot cartierul cu pantalonii în vine. Ținuta vestimenară cu blugii rupți la geunchi și în fund, concertele cu bubuituri care nu te lasă să dormi nici la 4 km cu geamul închis, iarba verde de acasă care o tragi pe nas, toate schimbă ziua de mâine în coșmar.

| mandylopez explică (pentru darrio2007):

Foarte de ajutor, mersi?

| darrio2007 a răspuns (pentru mandylopez):

Cu placere, mersi?

| mandylopez explică (pentru darrio2007):

Ești amuzant