| Ssarah a întrebat:

Am nevoie urgent de rezumatul Romanului Adolescentului Miop de Eliade, dar nu pe capitole, ci rezumatul intregii carti pe scurt, va rog frumos!

6 răspunsuri:
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Pai M. Eliade isi descrie viata lui acolo, anii adolescnetei lui, felul in care isi dadea seama de schimbarile petrecute cu corpul si mintea lui.De remarcat in cartea asta e faptul ca citea foarte mult.Chiar nu inteleg si nu stiu cum ai putea sa faci un rezumat al unei carti. Sper ca poate ti-am dat vreo idee.

| BrokenArrow a răspuns:

2 sfaturi: 1. Nu mai incerca sa iti faci aici temele, e de prost gust si dai impresia ca esti proasta, find incapabila sa citesti cartea. Plus ca esti enervanta. Si nu ti-ar strica sa o citesti. Lenea asta! Cancer pentru succes, nu alta!
2. Pe viitor, incerca sa eviti pleonasmenele.

| Ssarah explică (pentru BrokenArrow):

N-am cerut sa-mi faca cineva tema, ci doar cateva indicatii referitora la cum sa fac rezumatul unei carti structurata pe capitole, capitole ce n-au aproape nicio legatura intre ele.
INFORMATIV: am citit cartea.

| BrokenArrow a răspuns (pentru Ssarah):

Indicatii? Mii de scuze! Aveam impresia ca ai spus "Am nevoie urgent de rezumatul Romanului Adolescentului Miop[...]dar nu pe capitole, ci rezumatul intregii carti" Nu pot sa cred ca nu mi-am dat seama ca erau doar niste indicatii. Credeam ca "rezumatul intregii carti" inseamna...sti tu, rezumatul intregii carti.

| Ssarah explică (pentru BrokenArrow):

Ia-o cum vrei. Oricum, iti multumesc pentru,, ajutorul'' acordat. Un mic sfat pentru viitor: cand n-ai nimic de ajutor de spus, mai bine nu mai spune, cu totii te-ar aprecia mult mai mult.

| 0097 a răspuns:

Eu te-as ajuta dar nu pot nu-mi vine in cap pe scurt