| xwun04 a întrebat:

Am o intrebare.
Cartile idiotul si crima si pedeapsa de fyodor dostoesvky sunt recomandate pentru copii sub 15 ani?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu le recomand, un copil nu o sa inteleaga nimic.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sunt putin cam grele pentru cineva de 15 ani, dar nu strica sa incerce/incerci.

| RonaldoGOAT a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa le citesti inevitabil te vei reintoarce la ele deoarece Dostooevsky este un colos in domeniul literaturii iar cu fiecare lectura vei scoate ceva nou din ele. Ti as recomanda sa scrii intr-un caiet citatele si ideile din timpul lecturii pentru a aprofunda cele citite