| Karu a întrebat:

Am terminat de citit "De veghe în lanul de secară" și acum ași vrea sa încep altceva, nu știu poate ceva asemănător sau ceva diferit dar să aibă legătură cu lumea reală, nu SF sau de-astea.Ei?! ce carte mi-ai recomanda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai toata viata inainte, singuratatea alergatorului de cursa lunga, foamea, nu ti-am promis niciodata o gradina cu trandafiri, jurnalul unui hot, disperare, piticul, therese desqueyroux, plansul lui nietzsche

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

''Sub aceeasi stea'' (de John Green)

Daca vrei sa plangi...sa razi...si iar sa plangi, e cartea potrivita.Adica eu zic ca merita citita.E emotionanta si frumoasa si e pentru tineri.happySi nu e SF deloc.E chiar foarte realista.happy

Oricum, lectura placuta orice alegi sa citesti.

| o1cristina a răspuns:

Iti recomand http://bit.ly/1MW0Eqm "Doamna Presedinta" Nu prea serioasa, e placuta.

| o1cristina a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Asta o gasesti aici: http://bit.ly/1LNKz1V