| Phini a întrebat:

As dori niste carti politiste, imi puteti recomanda una, sau mai multe? happy
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Cele mai recunoscute carti politiste sunt Sherlock Holmes, cam toate scrise de Agatha Christie (cartile ei nu sunt doar politiste, dar si pline de mister), iar ca scriitoare de nationalitate romana Rodica Ojog-Brasoveanu. Sper sa te fi ajutat!

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Vezi mai sus răspunsul utilizatorului corolav.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti citi cu incredere toate volumele scrise de Rodica Ojog Brasoveanu, e o scriitoare de carti politiste foarte apreciata in special pentru seria Melania Lupu. Le gasesti pe toate la pret foarte bun pe Nemira. Au acolo si cativa autori straini.