| GabrielEmanuel a întrebat:

Avea eminescu un citat foarte frumos, In relatile terminate cu amicie nu a fost dragoste sau ceva de genu.
Imi puteti spune exact cum era acel citat?

Răspuns Câştigător
| Enache_Adnana_1999 a răspuns:

,,Amorul care se sfarseste cu o prietenie nu a fost amor,, amorul este similar cu dragoaste deci, Dragostea ce se termina cu o prietenie nu a fost dragost, dar citatul original e cel cu amorul

2 răspunsuri:
| GabrielEmanuel explică:

Vezi ca nu mi-ai dat bine lincu, si eu vreau citatu nu o pagina unde sa caut ca asa puteam si eu cauta

| Enache_Adnana_1999 a răspuns (pentru Enache_Adnana_1999):

Ma bucur ca ti am fost de ajutor si merci pentru fundita