| Laurita① a întrebat:

Ați putea va rog sa-mi recomandați niște cărți care ar trebui să le citesc în această vara...pentru elevii care trec în clasă 8

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| TeoReo a răspuns:

Percy Jackson si olimpienii, Jurnalul unui adolescent timid, Sub aceeasi stea

| nlko a răspuns:

Buna!
Si eu trec a 8a si trebuie sa citesc mai multe carti pana incepe anul... noua profesorul ne-a dat sa citim Baltagul ( M Sadoveanu), Moara cu Noroc, Padureanca, Scromon, Popa Tanda ( Ioan Slavici) etc.

| AndreiGelato a răspuns:

Pe langa cartile necesare la scoala poti opta si pentru Portretul lui Dorian Grey de Oscar Wilde, operele lui Jules Verne, Agatha Christie cartile din seria cu Hercule Poirot, Invitatie la Vals de Mihail Drumes, Baltagul de Mihail Sadoveanu.

| BornToChange a răspuns:

Baltagul.