| mileyselydemy a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc? Mentionez ca trec in clasa a6-a.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in a 6-a am citit Mizerabilii DE VICTOR HUGO, mi-a placut foarte mult acea carte. Daca nu ai citit pana acum poti citi seria Harry Potter de J.K. ROWLING. Gradina secreta opera scrisa de Frances Eliza Hodgson Burnett. Print si cersetor de Mark Twain. Singur pe lume DE HECTOR MALOT. Coliba unchiului Tom de Harriet Stowe

5 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

Ai putea incerca sa citesti Cei trei muschetari de Alexandre Dumas, Ivanhoe de Walter Scott, Winnetou de Karl May, 20 000 de leghe sub mari de Jules Verne sau Singur pe lume de Hector Malot.

| CristinasiVlad a răspuns:

Pai...si eu am terminat acum cls 6-a
citeste : tippi fetita care vorbeste cu animalele big grin
si eu vreau sa o citesc

| dana7777 a răspuns:

Eu am citit ''Aventurile lui Tom Sawyer'' cand eram a 6a ii foarte tare cartea...a da si ''Steaua Sudului''incercale:*

| 6081997 a răspuns:

Poti sa citesti colectia Jules Verne, de exemplu: Copiii Capitanului Grant, Doi ani de vacanta, etc. "Colt Alb", "Dragoste de viata", " Chemarea strabunilor" de Jack London. "Singur pe lume" de Hector Malot si cam atat. Succes!

| Bianca21 a răspuns:

Colt alb; aventurile lui Tom Sawyerbatting eyelashes