| AndaBăă a întrebat:

Hei TPU happy. Ce cărți imi recomandați să citesc vara aceasta? Trec in clasa a 8a.
Mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Raluka98 a răspuns:

1. Trilogia Focurile Foamei
2.Mara
3. Enigma Otiliei
4. Invitatie la vals
5.Cei trei muschetari
6.Baltagul
7.Doua orfeline
8.Mandrie si prejudecata [ cartea asta am citit-o prima data acum un an, in vacanta de vara cand treceam in clasa 8 ]
Trebuie neaparat sa le citesti, sunt magnifice. Daca vrei iti dau si site-ul de pe care le-am descarcat. happy

| AndaBăă explică (pentru Raluka98):

Dă-mi dacă vrei! big grin

| Raluka98 a răspuns (pentru AndaBăă):

Http://e-biblioteca.blogspot.ro/ aceste e si sper ca te-am ajutat :)

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Hei..Mara,Morometii,Baltagul,Prima noapte de dragoste intaia noapte de razboi.
Pe acestea ti le recomand, in rest vara e sa te distrezi si sa te recreezi!

| LittleLady a răspuns:

Baltagul...in primul rand.
Si eu am pus aceasta intrebare, uite-te pe profilul meu si vezi ce raspunsuri am primit.Vei avea de unde alege, te asigur!
TE PUP!

| ValentySHINee a răspuns:

Hmm...eu trec in a 7 si citesc acum,, Angentia Thompson and Co."de Jules Verne si,, Enigma Otiliei''de G.Calinescu..sunt carti pentru clasele mai mari, dar le inteleg foarte bine.Sunt destul de interesante.Vei avea nevoie de un dictionar explicativ la ele....Baftahappy