| cristina1998i a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc in vacanta? Trec in clasa a 8-a.

Răspuns Câştigător
| Dean1996 a răspuns:

Pentru scoala:
Baltagul
O scrisoare pierduta
In rest:
Agatha Christie [mai tot, dar in special 10 negrii mititei,Misterul trenului albastru si Crima din orient express]
Karl May-Winnetou
Si poate,cartile Harry Potter[chiar daca nu mai sunt la moda,eu vreau sa le citesc,dar nu le gasesc].A,da,si mai e o serie frumoasa "Copii lampii fermecate"[este de aventura, desi scriitorul este de thriller: Philip Kerr, are un limbaj simplu si e frumoasa.

1 răspuns:
| sunshine_4741 a răspuns:

Baltagul
scrisoarea pierduta