| xgd a întrebat:

Buna all wave Va rog mult spuneti-mi 5 poezii din volumul "Carticica de seara" de Tudor Arghezi si 3 nuvele din "Hanu Ancutei" dar sa nu fie "Iapa lui Voda' ca am citit-o. Dau funda plsss astept raspuns puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| aryenutzaa a răspuns:

La 1: Cuvant, Ora rece, Ploaie, Fabula har.( daca nu iti plac astea poti sa alegi de aici : http://www.scribd.com/doc/20603208/T-arghezi-Carticica-de-Seara). La 2: iapa lui Voda, judet al sarmaniilor, harlambie, negustor lipscan, balaurul, orb sarac, cealalta Ancuta, istorisirea zahamei fantanarul.

1 răspuns:
| Mrs0Anna a răspuns:

Din Hanul Ancutei ai: Cealalta Ancuta, Fantana dintre Plopi, Balaurul, Haralambie.
Iar de Arghezi: Ploaie, De Pasti, Cantec din Frunza, Miere si Ceara, Har! Sper ca ti-am fost de ajutor!