| LisaJulie a întrebat:

Îmi sugerează cineva niște cărți cu baluri mascate? Orice fel de cărți care conțină baluri mascate!

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Am auzit de oameni care citesc carti de drama, actiune, aventura, horror chiar. Dar cu baluri mascate... N-am auzit in viata mea laughing Scuze ca ma amuz, dar mi se pare comica preferinta.

| BobTheCat a răspuns:

Acum ceva timp, am citit un roman care se numea "Marea fara stele", de Erin Morgenstern. Tin minte ca pe la inceput, protagonistul a trebuit sa mearga la un fel de bal mascat (ma rog, respectiva scena nu e prea lunga, dar tot contine un bal mascat! happy ). Toate bune! big grin

| Korkodeln a răspuns:

Cea mai celebra: Fantoma de la Opera de Gaston Leroux, ai si cartea si spectcol la Opera noastra:
https://www.amazon.de/Fantoma-Opera-Gaston-Leroux/dp/6060883567

"Masca Mortii Rosii" de Bethany Griffin

"Masquerade" de Melissa de la Cruz

"Balul Vampirilor" o novela, dramatizare dupa scenariul filmuli celebru, nu mai stiu autorul.

| alexm2004 a răspuns:

„Masca seducției" de Victoria Holt