| Miru990 a întrebat:

am 14 ani si la ora de romana vreau sa fac prezentare de carte. Sincer nu stiu ce sa citesc.....Pana acum am citit Amurg, Jurnalele Vampirilor (toate 4), Jurnalele lui Stefan (2-3 volume, nu mai stiu) Insemnarile unei pustoaice, Jurnalul unui pusti si 4 volume din seria Septimus Heap.
Temele care le vreau sunt :fictiunea, adolescentii, poate vampirii si chiar si vrajitorii.

Răspuns Câştigător
| Aberdeen a răspuns:

"Casa Noptii" de P.C Cast si Kristin Cast.

Are 9 volume aparute in tara, si se potriveste perfect cu ceea ce cauti tu.Plus ca a fost si best-seller big grin

6 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

| Euletitia a răspuns:

Buna! O carte interesanta despre adolescenta, nu e cu fictiune/varjitorii etc, ci cu adolescenta, iubire, scoala s.a. este "Elevul Dima dintr-a saptea"-Mihail Drumes. Este un roman frumos si atractiv, potrivit varstei tale(eu l-am citit prima data la 15 ani si apoi l-am recitit de vreo 6 ori-integral sau pe fragmente) si sigur iti va placea si iti va iesi o recenzie buna pentru ora de romana. O alta carte frumoasa despre adolescenta si viata de liceu este cea a lui Grigore Bajenaru, "CIsmigiu&comp.", cu continuarea "Buna dimineata, baieti!", in care eroul principal devine invatator suplinitor si apoi profe4sor de romana si isi impartaseste experientele de la catedra. Ti le recomand de asemenea! Lectura placuta si mult succes la scoala iti doresc!

| AndraAlee16 a răspuns:

De ce nu prezinti Amurg? Eu am prezentat-o tot la limba romana.
Alte carti care cred ca iti vor placea sunt:
Evermore-Alyson Noel
Revelatia-Kelley Armstrong
Sunt super.

| Miru990 explică (pentru AndraAlee16):

Am prezentat-o deja happy Multumesc pentru idei, o sa ma documentez!

| KateMiddleton a răspuns:

Le-ai citit pe toate pe care le-am citit si eu. Daca ar fi sa faci prezentarea, ti-as recomanda sa o faci la cartea Jurnalul unui pusti.

| TotiPtUnu a răspuns:

Dracula – Bram Stoker citeste este foarte frumoasa cartea, mie asa mi s-a parut!