| comedy a întrebat:

am 16 ani si nu-mi place deloc sa citesc, dar am realizat ca am nevoie de citit pentru vocabular si cultura generala, si va rog ca sa-mi sugerati cateva carti de aventuri care te tin in suspans sau carti de dezvoltare personala pe care l-ati citit deja si v-au placut foarte mult. Multumesc anticipat! Astept raspunsuri si funda este garantata pentru cel mai detaliat raspuns! :-)

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mie mi-a placut coletia Jules Verne. Carti de aventura.
Cel mai mult mi-a placut Insula misterioasa, ambele volume. Chiar interesante. Dar toate cartile sunt frumoase.
Ai mai putea citii- arta de a citi gandurile - henrik fexeus.
Multa bafta. Sper ca te-am ajutat. Daca mai ai intrebari poti sa imi spui. Acestea sunt doar cateva carti care mi-au placut.

1 răspuns:
| InVPent a răspuns:

Cu mare plăcere: Aventurile lui Tom Sawyer, Revolta, Experimentul Angel ( preferata mea ), Chemarea Străbunilor, Cinci săptămâni în balon, Războiul elitelor, O lume dispărută.