| AleB a întrebat:

Am citit toate cartile din seria "Pantalonii calatori" de Anne Brashares si mi-au placut foarte mult.Mi-ati putea recomanda alte carti de acest gen(cu adolescenti). Va rog sa raspundeti doar daca ati citit cartile si stiti despre ce e vorba.

Răspuns Câştigător
| Just4Joker a răspuns:

Ok, oricine are dreptul la o glumita happy
Iti recomand urmatoarele :
Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Enigma Otiliei-G.Calinescu
Anna Carenina, Mandrie si prejudecata, Tess of the D'Urbervilles, The scarlet letter, Wuthering Heights...

5 răspunsuri:
| Just4Joker a răspuns:

Sigur.

"Chilotii zburatori" de Bra Laundryrescu;
"Lenjeria mea de alta" data scrisa de Ion Manga;

| AleB explică (pentru Just4Joker):

Dar ce amuzant esti tu.

| Just4Joker a răspuns (pentru AleB):

Ok, oricine are dreptul la o glumita happy
Iti recomand urmatoarele :
Cartea Mironei-Cella Serghi
Dama cu camelii-Alexandre Dumas
Panza de paianjen-Cella Serghi
Enigma Otiliei-G.Calinescu
Anna Carenina, Mandrie si prejudecata, Tess of the D'Urbervilles, The scarlet letter, Wuthering Heights...

| Shinobi a răspuns:

Pe aceeasi nota ai putea sa citesti seria Gossip Girl, mult mai intriganta decat serialul, dupa parerea mea.

| Madalina_Geldrich_1992 a răspuns:

HEy, eu am citit toata seria Saga Amurc Twilight si mi-a placut foarte mult ti-as recomanda si tie. ( prima carte este amurg urmatoarea eclipsa urmatoarea luna noua si ultima ziri de zi ) sper ca ti-am fost de ajutor

| Madalina_Geldrich_1992 a răspuns:

Zori de zi scuza-ma