| Erika3001 a întrebat:

Am gasit mai demult pe un site un text foarte frumos dar pe care l-am prapadit dar am nevoie de el acum. se numea "dans pe muzica de pian" cine mi-l poate gasi dau funda si mii de multumiri! Eu nu reusesc sa il gasesc. Ca sa va ajut imi amintesc fragmente din el. si in osul paginii scria phil glass - morning passages (textul se interpreta pe aceasta melodie..sau cel putin asta faceam eu). suna cam asa (fragmente): "eu nu dansez" "dar in seara aceea se auzea pianul... si am intins mana. ca sa dansez. un pic stramb, un pic nesigur" "am atins varful genelor precum (...) caramelizate" Stiu ca suna foarte stupid. dar astea is sungurele fragmente pe care mi le amintesc. textul era scurt. de vreo jum pag A4. Va rog, daca stie cineva sa imi spuna!

2 răspunsuri:
| diawy a răspuns:

Buna! Nu sunt sigura ca este ceea ce doresti tu; dar am gasit ceva aici http://www.philipglass.com/music/recordings/piano_dance.php Sper ca este ceea ce iti trebuie. :-ss

| Erika3001 explică (pentru diawy):

Nu. nu e. dar mersi de incercare. eu caut un text anumesad dar nu cred ca mai sunt sanse sa il gasesc...