| VeronicaBD a întrebat:

Am o colectie de carti foarte vechi in limba germana. E o colectie foarte frumoasa, cu coperta hard si intr-o stare foarte buna. Sunt in jur de 15 carti, dar nu stiu daca colectia e intreaga. As vrea sa o dau la un anticariat, e posibil sa fie cumparata? Repet, colectia e in germana si nu stiu daca e intreaga. Mersi!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la un anticariat si vezi daca le cumpara.
De asemenea poti cauta pe internet cu numele colectiei si poate afli daca este intreaga si o valoare orientativa.

| GdX a răspuns:

Cum se numesc cartile si ce an au tiparit pe ele?