| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare, dar poate va suna ciudat... nichita stanescu e femeie sau barbat?

Răspuns Câştigător
| DesertRat95 a răspuns:

Clar barbat, sigur de raspunswinking

11 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Barbat, a fost...

| ANANDRA a răspuns:

Barbat

| MissR a răspuns:

Barbat.

| vangaelis a răspuns:

Nichita Stanescu se rasuceste in mormant la intrebarea ta...Dar la raspunsul lui Roxii12 zici este pus la rotisor.

| OFataHoinara a răspuns (pentru DesertRat95):

Asa as vrea sa fie toti romanii, ca tine. Ei bine eu stiam asta, dar am vrut sa vad natiunea ce zice. happy

| Aberdeen a răspuns:

Noi suntem a 7-a, si sa ii aud pe colegii nostri dintr-a 8-a ca Nichita Stanescu este femeie, si triunghiul are 4 laturi, deja e prea mult laughing
Of, dar l-am intrebat dintr-o stupida plictiseala si pe domnul de chimie(25 ani)ce naiba e acest "om", desi asteptarile la un raspuns corect erau de 99%. Norocul dansului:aveam si o poza cu el pe un panou in clasa.
"-E femeie..."
straight face
O fi rosit probabil dupa, pentru ca brusc se facasera liniste in clasa noastra in care vesnic domnea galagia.

Lasand teoriile astea.Personal,il stimez enorm pe N.Stanescu din punct de vedere artistic si poetic.Modul lui de a gandi, este unul pe care rar il mai vezi in viata cotidiana, respectiv contemporana. happy

| vangaelis a răspuns (pentru OFataHoinara):

Lasa-te de trolling duduie. ca nu impresionezi cu faze gen " as vrea sa fie toti romanii, ca tine. Ei bine eu stiam asta, dar am vrut sa vad natiunea ce zice".

| oprescudorin11 a răspuns:

Orice poet are un sex psihologic dual!

| nonammme a răspuns:

Barbat laughing

| ionutboss08ia a răspuns:

Este barbat nechita stanescu