| Erin28 a întrebat:

Buna!
Am terminat de citit cartea"Fata din tren", de Paula Hawkins si pot sa spun ca nu ma asteptam la finalul acesta. Voua cum vi s-a parut?(daca ati citit-o). Mie mi s-a parut ca este o lectura destul de usoara, tinand cont ca are 408 pagini.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atat de multe pagini avea? Mereu am crezut ca au fost mai putine.

Dar da, am trecut usor prin ele, tin minte.

Parerea mea este ca... avand in vedere ca s-au prezentat toate personajele, si s-au conturat in mare destul de bine, lasand o tenta misterioasa la fiecare, era destul de clar in ce cerc era persoana respectiva (sa nu zic).

Da, finalul a fost bun, desi nu a fost chiar o capodopera. Sunt altele mult mai grele si mai aprofundate.

Dar pentru o carte care a vrut sa arate si sa detalieze si restul lucrurilor din jurul personajelor, nu doar concentrarea pe final, si pentru faptul ca a fost o carte usor de citit, recomand aceasta carte cu caldura big grin

| Erin28 explică (pentru DoarBogdan):

Si mie mi-a placut, am citit-o pentru ca mi-a dat-o verisoara mea. Sincera sa fiu, nu as mai reciti-o. Dar e buna pentru citotori incepatori.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Erin28):

Cum am spus si dincolo, citeste Alchimistul. Este o cartea foarte usoara, cu un limbaj putin mai "invechit" si uneori fara sens.
Insa o sa treci foarte repede prin ea si... intr-un final, totul o sa se lege.
Daca ar fi sa citez, este o carte care prezinta povestea ta happy

| Erin28 explică (pentru DoarBogdan):

Imi plac toate cartile clasice, deci nu ma deranjeaza limbajul mai "invechit".

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Si mie mi-a placut, mai ales povestile personajelor, care mi s-au parut foarte gandite!