| Iridinvest a întrebat:

As vrea niste titluri de carti gen "Chimie perfecta" de Simone Elkeles, "Sub aceeasi stea" de John Green. Adica povesti de dragoste contemporane-cu pc.uri, cluburi. Nu cele gen "Ion". Fundita :*

7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Legile atracţiei, care e al doilea volum din Chimie Perfectă, dacă n-ai citit-o încă.
Alte cărţi:
„O pagină de dragoste" – Emile Zola
„Invitaţia la vals" – Mihail Drumeş
„Pânza de păianjen" – Cella Serghi
„Scrisoare de dragoste" – Mihail Drumeş
"La răscruce de vânturi" - Emily Bronte
Seria „Casa nopţii" – P.C. and Kristin Cast
„Prietenul nevăzut" – Cecelia Ahern
„O plimbare de neuitat" – Nihcolas Sparks
„Apă pentru elefanţi" – Sara Gruen
„Suflete pereche" – Cecelia Ahern

| mariacris98 a răspuns:

Citești cărți și în engleză? Știu mai multe în engleză, dar îți spun și în română.
1. "Fericirea Începe Astăzi" Jamie McGuire (cartea mea preferată)
2. "Născută la Miezul Nopții" C.C. Hunter
3. "Trezită în Zori de Zi" C.C. Hunter
4. "Îngerul Nopții" Becca Fitzpatrick
5. "Crescendo" Becca Fitzpatrick
6. "Tăcere" Becca Fitzpatrick
7. Seria "Academia Vampirilor" (6 volume) de Richelle Mead
8. "Legile Atracției" Simone Elkeles
9. "Reacție în Lanț" Simone Elkeles
10. "Creatura" Nely Cab
11. "Evernight" Claudia Gray
12. "Visătoarea" Claudia Gray
13. "Zece Lucruri pe care le-am Făcut și Probabil N-at fi Trebuit" Sarah Mlynowski
14. "Probabilitatea Statistică de a te Îndrăgosti la prima Vedere" Jennifer E. Smith
15. "Destine la Limită" Katy McGarry (superbă carte)
16. "E Ușor să te Iubesc" Tamara Webber (superbă)
17. "Predestinați" Josephine Angelini
18. Seria "Instrumente Mortale" (4 volume) Cassandra Clare
19. Seria "Dispozitive Infernale" (2 volume) Cassandra Clare
20. Seria "Divergent" (2 volume) Veronica Roth (o serie incredibilă).
Dacă vrei mai multe spune-mi și spune-mi și dacă citești în engleză pentru că din alea sunt și mai multe.

| Mada2799 a răspuns:

Nascuta la miezul noptii; Creatura; Cartea pierduta a vrajitoarelor; Destine la limita.

| Clau9617 a răspuns:

Cele 13 motive, Seria Shadow Falls, Cercul Secret, Greselile Mirandei, Cel pe care ti-l doresti, Micutele Mincinoase, in general cele de la Leda : ai aici link - http://www.ledabooks.ro/blog/;)

| ioanamaria98 a răspuns:

Seria hush hush de becca fitzpatrick(ingerul noptii, crescendo, tacere si finale); seria damnare de lauren kate(damnare, ratacire, pasiune); Jurbalele vampirilor de Smith; Toate le gasesti online pe scribd.ro

| ioanamaria98 a răspuns:

Seria hush hush de becca fitzpatrick(ingerul noptii, crescendo, tacere si finale); seria damnare de lauren kate(damnare, ratacire, pasiune); Jurbalele vampirilor de Smith; Toate le gasesti online pe scribd.ro.

| Anto_Antonia_1995 a răspuns:

Pai... sunt multe happy, dar cele mai geniale carti mi s.au parut cele de la lira, cu povesti de epoca happy sunt geniale big grin