| Kiriio a întrebat:

As vrea sa citesc carti in lb coreeana, dar pana acum nu am gasit vreo librarie de unde as putea cumpara. Stiti cum pot face rost de vreuna? Nu ma descurc sa comand de pe site-uri straine pentru ca nu pot plati online.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa citesti in coreeana, se presupune ca stii limba coreeana, deci, esti capabil sa cauti online, in coreeana bineteles acele carti, ca sunt 100%, in toate limbile pamantului.
Din pacate, noi nu stim coreeana, deci, nu avem cum sa-ti cautam tie carti intr-o limba pe care nu o cunoastem.

| Kiriio explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu foarte bine, dar imi e mai usor sa am o carte in mana si sa caut cuvintele. Sunt mai "old school".
Aveam cateva carticele cu basme romanesti, dar traduse in limba engleza. Si din curiozitate am invatat engleza si acum o stapanesc chiar bine. Si nu mi-au fost recomandate de catre profesorii de la scoala. Mi-au captat mult mai bine atentia.
Nu vreau sa se simta nimeni obligat sa imi caute mie carti in coreeana pentru ca nu sunt cine stie ce persoana importanta. Doar am intrebat daca sunt cunoscatori. Mi-am pierdut cateva ore pe internet si prin librarii cu speranta ca poate o sa primesc si un raspuns afirmativ, dar nimic. De asta am intrebat si aici.
Multumesc pentru raspuns. Chiar nu am vrut sa par aroganta. Stiu ca sunt "povestioare" pe internet, dar eu doresc o carte. E un alt sentiment si ma ambitioneaza mai mult.