| WonderGirl7 a întrebat:

Bună!
Aveți o carte despre război, istorie, tineret, cultura etc. pe care o recomandati?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand cartea "Sapiens: Scurtă istorie a omenirii" de Yuval Noah Harari.
Această carte fascinantă explorează evoluția umanității, de la apariția noastră ca specie până în prezent. Autorul analizează aspecte legate de istorie, cultură, societate și impactul pe care le-au avut acestea asupra tineretului și a lumii în general.
Sunt sigură că îți va oferi o perspectivă amplă asupra umanității și a lumii în care trăim!

| Geass1 a răspuns:

Ficțiune sau nonficțiune?

| WonderGirl7 explică (pentru Geass1):

Orice

| Geass1 a răspuns (pentru WonderGirl7):

O mare de lacrimi
Printre tonuri cenușii
Sfârșitul șoaptelor Decembrie 1989
(Toate de Ruta Sepetys)
Sînt o babă comunistă de Dan Lungu
Un băiat pe lista lui Schlinder de Leyson Leon