| anonim_4396 a întrebat:

Buna buna tuturor! In primul rand sa ma scuzati daca am gresit categoria. este vorba de cartea Harry Potter. Vroiam sa va intreb in ce volum afla Harry si prietenii sai ca Percy are o prietena? Stiu ca afla de la Ginny dar nu imi mai aduc aminte in ce volum 3 sau 2?

Răspuns Câştigător
| Mylen a răspuns:

Cred că în Harry Potter şi Camera Secretelor se află despre relaţia lui Percy. Dacă ţin bine minte, Hermione este pietrificată împreună cu prietena lui. (Ştii la ce mă refer dacă ai citit cartea, nu vreau să dau spoilere)

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Am auzit ca a fost cu gemete ceva... Dar te referi cand se uita cu jind dupa fusta ei sau cand a pus mana pe ea? ca in functie de asta iti alegi volumul

| AntonyaCeaCurioasa a răspuns (pentru Mylen):

Da da! Sigur in Harry Potter si camera secretelor trebuie sa fie! Mersi mult!

| irinuk28 a răspuns:

In al doilea volum se pomeneste mai mult de prietena lui Percy, Luminita Limpede.