| AvramCodrut a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase carti de dragoste?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Pentru mine, cele mai frumoase carti de dragoste sunt "La rascruce de vanturi" (Emily Bronte), "Anna Karenina"(Lev Tolstoi), "Dama cu camelii" (Alexandre Dumas-fiul), "Maitreyi" (MIrcea Eliade), "Notre-Dame de Paris"(Victor Hugo), "Manastirea din Parma" (Stendhal), "Adam si Eva" (Rebreanu), "Jane Eyre" (Charlotte Bronte), "Femeia in alb" (Wilkie Collins), "Pe aripile vantului" (Margaret Mitchell).

2 răspunsuri:
| ღβأβأ a răspuns:

Sub aceeasi stea
Vârtejul pasiunilor
Epopeea dragostei
Focul Ascuns
Magia trecutului

| Ioana2419 a răspuns:

Legile inimii, Sub aceeasi stea, Prizoniera dragostei, Fluturi, Seria Crossfire (e genul erotic, daca iti place), Jane Eyre, Daca as ramane, Chimie perfecta, Pe strada Dublin, Niciodata impreuna, Scrisoare de dragoste, Invitatie la vals, Pe aripile vantului, Maitreyi.
Spor la citit! happy