| l0ur33n a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase carti de dragoste dupa parerea voastra?

4 răspunsuri:
| Sweetyass a răspuns:

Incearca, cartile scrise de Julie Garwood. Sunt niste povesti minunate si pline de dragoste (cea mai tare e dragoste si onoare)..Astea sunt mai mult romane siropoase. Daca vrei romane adevarate de dragoste citeste: Jane Eyre, Mandrie si prejudecata, Manastirea Northanger, Anna Karenina( foarte tare), Rebecca, Laleaua neagra ( prea tare)..depinde de stilul pe care il apreciezi.big grin

| l0ur33n explică (pentru Sweetyass):

Din cele enumerate de tine, am citit Jane Eyre, Mandrie si Prejudecata si Rebecca.Pot fi considerate, dupa parerea mea, definitia cartilor de dragoste :X

| DarkAngel007 a răspuns:

Romanul,,Tema pentru acasa'' de Nicolae Dabija recomand e cel mai bun roman!

| EverybodyDies a răspuns:

Anna Karenina, Rosu si Negru, La Rascruce de Vanturi, sau cartile lui Marc Levy...