| VasileEmilia a întrebat:

Ce carti de la Editura Arthur imi recomandati? Mentionez ca vreau carti care pot fi citite si de fete. As vrea sa va argumentati alegerile. Dau funda! big grin

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

In primul rand, de ce te-ai limita doar la cartile unei anumite edituri? Nu poti sa citesti o carte buna scoasa de alta editura? Si in al doilea rand, ce inseamna "carti care pot fi citite si de fete"? Exista carti care nu pot fi citite decat de barbati?

| VasileEmilia explică (pentru johnnny123):

Păi...asta e problema. Am citit majoritatea cartilor adecvate pentru varsta mea de la alte edituri. Si da, de exemplu, nu cred ca o fată ar citi,, Jurnalul unui pusti"

| Justmeale2345 a răspuns (pentru VasileEmilia):

Sunt fata si jurnalul unui pusti si jurnalul unei pustoaice au fost copilaria mea. Nu e ca si cum Jurnalul unui pusti este vulgar sau ceva. Este o serie de carti pentru copii. Nu are ce sa fie rau la ea. Mai ales o fata ar trebui sa o citeasca pentru ca fetele ar trebui sa vada si ce ea in mintea baietilor nu doar ce cred ele.

| Justmeale2345 a răspuns:

Ca recomandare, "Matilda" de Roald Dahl este una dintre cartile mele preferate chiar daca deja sunt maricica. Este o carte foarte frumoasa si este foarte buna pentru copii. De asemenea recomand "Harriet Spioneaza". Sunt niste carti foarte simpatice?