| Meap a întrebat:

Buna!
Ce carti imi recomandati sa citesc, unele pe care v-au impresionat foarte mult si pe voi...
Mentionez ca am 15 ani,dar nu vreau carti pentru scoala gen:Mara care m-a plictisit enorm, vreau niste carti mai palpitante care merita citite ^^.

4 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Seria Cronicile Wardstone de Joseph Delaney
Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead
Seria Vampirii sudului de Charlaine Harris
Clubul V de Kate Brian
Iubitul meu virtual de Kate Brian
Seria Fetele Gallagher de Ally Carter
Seria Jocurile Foamei de Suzane Collins.
Mai sunt multe, dar nu mai ştiu care-s autorii worried

| MiAaa234L a răspuns:

Iti recomand Jurnalele Vampirilor.
Nu te vei plictisi. Si eu am 14 ani si le citesc cu placere. puppy dog eyes

| Tanamy a răspuns:

Colt alb, ghideon hot de buzunare, academia vampirilor, nu plange sub clar de luna...

| SunOfThe a răspuns:

Fortele raului absolut. Geniala seria
cartile lui clive cusler "aurul spartanilor" si "imperiul pierdut" sunt geniale si astea
Sau daca vrei ceva mai "adolescentin" poti incerca seria "vampirii sudului". e cam pornache, da tot la varsta asta le-am citi si eu (sunt 12 carti)
sau seria "odiseea" de arthur clark
imparatul mustelor- william golding
odiseea capitanului blood- raphaelo sabatini(parca)
Sau cele de agatha christie sunt geniale(seria hercule poirot)
Toate cele precizate le-am citit dintr-o suflare, am stat zi si noapte sa le termin(chiar si in timpul orelor de la scoala). nu-mu faceam temele sa le termin. sunt geniale si ti le recomand cu placere!