| HeiwaaSmilee a întrebat:

happy Ce carti legate de magie, fantasy si chestii supernaturale (nu horror sau ceva de genul) imi puteti recomanda? ^^
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Blackmetalhead a răspuns:

Pai:
Harry Potter
Seria Magie
Testamentul lui will Wollfkin
Omul de smoala
Seria Croncicile Wardstone
Seria Narnia
Eragon
Hobbitul
Stapanul inelelor
Copiii lui Hurin
Twillight

sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
| alice014 a răspuns:

Jocurile Foamei e o serie foarte captivanta si ea. Se gaseste si pe net, eu asa am citit. Cele 3 volume din Stapanul Inelelor sunt foarte voluminoase si sunt bune daca vrei sa te intinzi mai mult... Daca vrei mai putin, te opresti la Hobbitul.

| mircea22b a răspuns:

Incearca Kalevala si "Osanditii mlastinilor" (By the watermargin in engleza, opera chinezeasca, gasesti si un film pe veoh). In romana am gasit doar primele 3 volume din 5 cate sunt toate. Tot cam pe acolo ar mai fi "trei saga islandeze", nu scrie autorul pe coperta. Eventual mai este un film Milarepa (http://www.imdb.com/title/tt0499238/) Asta cautai?

| kossmin16 a răspuns:

Academia Vampirilor

| thealchemist a răspuns:

Harry Potter, dar originalul in engleza, traducerea in romana suna copilaros.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

- Vampire Diaries
- Harry Potter
- Stăpânul inelelor
- Twilight
- Academia vampirilor

Pa-pa.

| danutzz008 a răspuns:

Stephen King - The Shinning
Jocurile Foamei - Suzanne Collins
Alchimistul - Paulo Coelho
Al cincilea munte - Paulo Coelho