| anaaaaaaaaa a întrebat:

ce parere aveti despre Osho? e adevarat ce zice el? adica mie imi place ce scrie el, dar mi-e dupa aia sa nu ma influenteze gresit, ca unele dintre actiunile lui nu prea imi plac si uneori chiar si unele idei. si mi-a mai zis cineva ca l-a citit in urma cu vreo 5 ani si la momentul respectiv i-a placut, dar dupa ce a mai citit si alte cateva chestii despre el i-a trecut subit entuziasmul.

5 răspunsuri:
| MihaiN a răspuns:

Osho e un nene care iti spune ce minunat esti, si iti flateaza ego-ul in ultimul hal.Pe langa asta, vine cu tot felul de aberatii, si iti da impresia ca explica niste chestii cand de fapt nu explica nimic.Omul se droga pana nu mai stia de el, avea o colectie de cateva zeci de bentley-uri si rolls royce-uri (si iti spunea ce bine e sa fii sarac), si a incercat sa otraveasca cateva sute de oameni ca sa castige niste alegeri (aici gasiti mai multe informatii: http://en.wikipedia.org/wiki/1984_Rajneeshee_bioterror_attack ). Recomand filosofia clasica, autentica, nu aberatiile unui criminal.

Răspuns utilizator avertizat