| Miu_Stefan_1999 a întrebat:

Cum este in clasa a 5-a? Este greu? Cum sunt profesorii? Niste copii de pe strada de la mine mi-au spus ca este foarte greu si ca o sa iau numai note de 2 dar asa mi-au spus ei in fiecare an si despre clasele mai mici desi eu invat foatre bine la scoala. Ar trebui sa ma sperii? Imi puteti spune si calitati si defecte? Multumesc Funda!

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Stii de ce iti spuneau aia de pe strada ca e greu si o sa iei doar note de 2? Pentru ca strugurii sunt acrii! De aia, daca ei nu se ocupa cu invatatul cand trebuie si au alte preocupari, normal ca nu isi vor asuma vina, vor da vina pe profesori, pe materie, pe orice numai pe ei nu.

5 răspunsuri:
| hx4er a răspuns:

Keep calm eu sunt clasa a9a iar eu nu invat bine deloc, dar pe clasa a 5a e super simplu doar ca ai cateva teme de facut...Nu i-ei note de 2 ca profesorii sunt mai indulgenti cu voi deoarece e primul an de scoala generala...Nu te speria va fi usor atata timp cat nu le comentezi =)

| sierra1 a răspuns:

Fii cuminte și serios. N-a murit nimeni într-a 5 a. Bucură-te de vacanță!

| ArtemixAnne a răspuns:

Buna! Stai chill, clasa a 5 e foarte usoara daca inveti.Iti dau un sfatbig grinaca stai cuminte la ore si inveti, profesorii nu o sa aiba nicio problema cu tine.

| Adry05 a răspuns:

Si de unde ai impresia ca in toate clasele de a 5-a e la fel? Crezi ca toate clasele de a 5-a au acelasi profesor? E greu ca se schimba structura, ai mai multi profesori si materii noi dar oricum pe principiul asta va si lasa mai lejer ca sa va obisnuiti. Cat timp inveti n-ai treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiii aia isi bat joc de tine.