| Nimeni91 a întrebat:

Buna dragilor!
Ce carte buna care v-a schimbat perceptia asupra vietii ati citit? Sunt in cautarea unor astfel de lecturi...stiti voi, acele carti care te fac sa pui lucrurile intr-o alta lumina si sa meditezi asupra lor?

9 răspunsuri:
| Daniel323 a răspuns:

Vechiul Testament.Este fantastica cartea aia.
Crime,violuri, sclavi, prada de razboi, mame care asista la uciderea pruncilor, dumnezeu iubitor.

| Rovana17 a răspuns:

Mitologie Nordică, mi-a rămas și acum in minte, eu foarte interesantă și te face sa te gândești mult asupra acțiunilor

Răspuns utilizator avertizat
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In clasa a III-a, Charles Dickens - Marile sperante. Atunci mi-am dat seama ca exista si altceva frumos, nu numai revistele ilustrate care erau atunci si pe care le asteptam cu nesat. Veneau la posta lunar sau saptamanal.

| Nimeni91 explică (pentru Salontanul):

Foarte frumos! Ma bucur ca mai sunt oameni carora cartile le aduc amintiri placute si pe care lectura i-a schimbat, intr-un fel sau altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biblia. < 3

| NarcisIfrim a răspuns:

Sfaristul inseamna un nou inceput-Adrian NICULESCU, vei vedea viata alfel
Despre Dumnezeu si om-Lev Tolstoi
Cartile lui Kevin Dutton si Malcolm Gladwell
crede ma iti vor schimba cu totul perceptia despre tot..cauta-le
si ca bonus cauta si cartile lui Tim Ferriss, vei invata multe, multe.

| Nimeni91 explică (pentru NarcisIfrim):

Multumesc! Voi incerca sa le gasesc si sa le citesc.

| HanszmR a răspuns:

Labirintul codependentei
Crima si pedeapsa - Dostoievski
Pollyanna Jocul bucuriei ( mai sunt cateva volume dar asta e cel mai bun )
Marturisiri din mlastina disperarii - Dumitru Bordeianu
20 de ani in Siberia - Anita Nandris
Sa nu ne razbunati.Marturii despre suferintele romanilor din Basarabia
Cum iti sunt gandurile asa iti este si viata