| NuMaCheamaNicicum a întrebat:

Imi poate spune cineva despre ce e vorba in "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliaed si daca merita citit?
Vreau sa ma apus sa-l citesc.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Kesariona a răspuns:

Hei, dear. Cu siguranță merită citit happy. E vorba depre adolescența și mai apoi tinerețea lui Eliade, despre problemele cu care până la urmă toți ne întalnim, despre dragoste și fete (deși Eliade e un uriaș misogin!)... Imaginează-ți că a început scrierea romanului la 15 ani! Chiar merită citit, ca orice altceva scris de Eliade happy

1 răspuns:
| angus35 a răspuns:

Acest roman este o biografie in care autorul povesteste momentele mai putin placute din viata de scolar( cum a ramas corijent la matematica). Se merita sa il citesti pentru ca este usor de citit si trateaza un subiect captivant:scoala.