| 준섭 a întrebat:

Ce parere aveti de "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade, merita citit?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Eliade este, in opinia mea, unul dintre autorii literaturii romane care ar trebui citit integral. Cea mai reusita opera a sa mi se pare "maitreyi", dar "Romanul adolescentului miop", cu a sa continuare "Gaudeamus" sunt must-read-uri pentru liceeni. Lectura placuta in continuare si o seara frumoasa!

5 răspunsuri:
| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Mie nu prea mi-a placut :-(

| Luckan110 a răspuns:

Trebuie citit*

| SierraTomphson a răspuns:

Eu l-am citit, nu pot sa zic ca e preferatul meu, la inceput mie imi pare cam plictisitor sunt si parti cu prostii, dar nu pot sa zic ca a fost ingrozitor.Eu l-am citit pentru scoala

| 준섭 explică (pentru SierraTomphson):

Eu sunt la capitolul 1, partea 3, mi se pare plictisitor. la scoala nu l-am facut, insa cred ca il voi continua.

| AlexandraAly123 a răspuns:

Da merita!