| TeoAilerua a întrebat:

Îmi puteți da va rog niște idei de sceneta pe tema geloziei?
Ceva ce sa capteze atenția, dar totuși sa nu fie ca o telenovela...

1 răspuns:
| HelpingHands a răspuns:

El se desparte de ea si o lasa sa locuiasca in apartamentul superb pe care il inchiriasera ca sa stea impreuna. Ea sta o luna si-si inneaca amarul in acel apartament de vis care era apogeul existentei lor ca si cuplu. Visele ei se distrug ca un zis pe care incearca sa-l distruga cu barosul. Intalneste un tip interesant pe strada si el o face sa se simta apreciata. O invita la cafea si ea, isi calca pe suflet pentru ca poate asa va uita de suferinta pe care o are si se duce la apartamentul lui. Acolo se consuma relatia. Ea isi da seama ca si alti barbati stiu sa faca sex pentru ca, ghici ce, cuplul care se destramase erau primul si prima in viata celuilalt. Apoi il suna pe el si ii spuna ca a facut ceva ingrozitor. El se gandeste ca si-a taiat venele, s-a aruncat de la balcon si e suferinda, cu oasele rupte, dar ea spune doar: am facut sex cu altcineva. El raspunde usurat: daca asa ai stiut tu sa procedezi, nu-i nimic. Putea fi mai rau. Dar deja viermele geloziei incepuse să-l roadă. Te-am sărutat de mii de ori ca pe o zeita din Olimp, te-am adorat ca intr-un templu sfânt pe altarul amorului, iar tu, te-ai culcat ca o curva, pe care o agati la o cafea. Asta a fost borna de plecare a despartirii. Au mai existat telefoane: credeam ca ma intelegi si ca m-ai iertat. Dar sa stii ca ma simt bine si cu prietenii mei. Am descoperit o noua viata, plina de aventura. Am mers cu motocicleta la 200 la ora. Ce trist, gandea barbatul, eu am lipsit-o de aventura. Ea merita mai multi prieteni iar eu am tinut-o doar pentru mine. Relatia ia sfarsit, nu inainte ca el s-o ia razna, iar ea să decidă ca relațiia lor nu poate fi reparată.

Poveste adevarata