| madaliiiinaaa a întrebat:

Imi puteti spune niste filme pe care le-as putea prezenta la scoala? Si daca stiti niste carti in limba engleza, va rog sa imi spuneti. Multumesc,

2 răspunsuri:
| EmiliaTonciuVasile a răspuns:

Poti sa prezinti ''The boys in the striped pyjamas''este un film impresionant care are la baza perioada "hitleriana" dar nu e un film istoric.

| deea1155 a răspuns:

August Rush, Cu dragoste domnului profesor (To sir, with love), La vita e bella, Maria Montessori - Una vita per i bambini