| bokay a întrebat:

Am o intrebare care ma va ajuta extrem de mult, deci va rog sa imi raspundeti cat mai multi cu raspunsuri cat mai bune si folositoare.
Am 16 ani si sunt din pitesti,si as dori foarte mult sa ma angajez undeva, dar,tinand cont ca am si scoala de dimineata, pot doar sa ma angajez la un job part-time sau la domiciliu,de asemenea as putea spune ca am si cunostinte de engleza de nivel mediu cred, adica pot vorbi fluent engleza si pot scrie de asemenea, am zis mediu pentru ca nu stiu ce include cel avansat, tinand cont ca nu stiu chiar toate cuvintele.Deci, ce va rog eu este sa imi spuneti ce job credeti ca as putea obtine, sau daca stiti voi sa imi spuneti unde sa gasesc asa ceva, daca puteti,iar, sa va interesati, chiar as avea nevoie de un job part-time sau la domiciliu care necesita limba engleza.Inca o data...va rog, daca stiti...sa imi spuneti.Va multumesc!

7 răspunsuri:
| marius577 a răspuns:

Pentru traducator o s-a cam ai nevoie de un nivel avansat de limba engleza.Si nu cred ca cineva angajeaza vreau traducator de 16 ani, de obicei se axeaza pe cei autorizati.E cam greu sa te angajezi la job-urile mentionate de tine, pentru ca game testerii necesita si ei experienta, si nu ma refer la experienta gen : am jucat x jocuri.Studii superioare.
Deci cred ca ramane varianta cu barman/ospatar.

| nelu88 a răspuns:

Un job ce se potriveste perfect cu scoala este reprezentant de produse cosmetice ( ladys avon ect. ) se optin bani frumosi daca te ti de treaba.
bafta.

| 1cu2idei a răspuns:

Imparte flyere/pliante pentru un magazin de telefonie, bar, supermarket.incearca sa faci bani pe net cu http://www.zazzle.com/ sau cu http://www.freelancer.com/? gclid=CJi527qqzrwCFUkJwwodDXAAXA eu am facut cv bani cu zazzle

| awsaasasaa a răspuns:

Incearca sa te inscri rep Avon pentru 3-4 campanii.La inceput nu castigi f mult dar cu timpul poti avansa. Daca esti interesat/a lasa-mi un mesaj pe privat si iti spun ce beneficii ai

| Dariuta a răspuns:

Hmmm..., deci:
1. Barman
2. Dădacă
Doar la astea m.am putut gândi. Sper că ţi.am fost de ajutor.

| bokay explică:

Inca un lucru care tocmai acum l-am vazut, daca va ajuta sa va ganditi la ceva, am gasit un site in care scrie ca urmatoarele joburi sunt bune daca stii engleza :game teste, traducator si agent vanzari, sper sa va dea cateva idei..Va multumesc!