| Queenofpain19999 a întrebat:

La biblioteca as putea dona cărți? Am câteva cărți vechi pe care fie le.am primit într.o ediție mai noua, fie le am de doua ori și nu am ce face cu ele. Sunt în stare bunicica, au urme de uzura dar se pot citi fără probleme. Dacă nu, îmi poate cineva da vreo idee ce as putea face cu ele? În ultimii ani mi.am cumpărat multe cărți și as avea nevoie de spațiu.
Mulțumesc.

5 răspunsuri:
| dani777xd a răspuns:

Daca vrei sa donezi sa stii ca biblioteca va primi cartile eu asa zic daca nu ai putea sa le vinzi si sa castigi bani pe ele happy
primesc funda

| Kkkkkk a răspuns:

Poti sa le vinzi online. Nu sunt sigur cum nu ai putea sa le donezi unei biblioteci, deoarece o donatie e o donatie, nu furi sau le vinzi.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu siguranta poti dona acele carti! Asa am facut si eu cu ale mele carti de care nu am mai avut nevoie...Cu siguranta le va primi orice biblioteca! Meriti"a doua sansa"

| Ralukafay a răspuns:

Da,poti dona carti, sunt bine venite la biblioteca, deoarece ei au cea mai mare nevoie de carti pentru ca vin copii care vor sa se documenteze, despre una, despre alta si nu au cum.

Răspuns utilizator avertizat