| shifii a întrebat:

Mi-am facut nu foarte recent un blog, dar din pacate nu prea am atras "priviri" cu el. As fi foarte recunoscatoare daca ar putea cativa din voi sa isi faca timp sa imi citeasca ultimele doua postari si sa imi spuna o parere. Singurele pareri le-am primit din partea prietenilor si a parintilor care, bineinteles, mi-au spus "scrii super"! Dar mi-as dori si o parere obiectiva, sa stiu ce as putea sa mai schimb, daca are rost sa mai scriu sau nu. Blogul este http://hoticeblog.wordpress.com/. Multumesc foarte mult, dar funda pentru o observatie facuta bine, fie de rau, fie de bine!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Parerea mea :
-prima povestire :Nimeni, nimic si nicaieri
-o povestire frumoasa dar totusi putin de neinteles, putin complicata!
Cititorul cand citeste incearca sa-si imagineze povestea, dar la tine e ca un amestec, nu prea stii despre cine e vorba sau despre ce e vorba!
Oricum in final am ajuns sa cred ca despre 2 persoane care nu cunoscuse inca dragostea! (sper ca nu ma-nsel) happy
Totul ar fi fost mai frumos daca simplifica-i putin lucrurile... (parerea mea)

A 2-a povestire :Inundatie de Sentimente
- e foarte frumoasa,dar daca mai includea-i si un povestitor era mai mult ca perfecta,ca in prima dar fara afost odata!
De ex:
-Imagineaza-ti o stea mica
Isi inchide ochii si incearca sa-si imagineze acea stea,dar nestiind ce fel de stea, mai intreaba :
-Cat de mica?
Ti-am dat doar un exemplu! Dialogurile cu un povestitor face povestea mult mai frumoasa, pentru ca descrie exact persoana ce face, cum se simte etc!

A fost doar parerea mea, poate altora le va placea mai mult! Sper ca nu te-am suparat! happy