| trusimusilusipusi a întrebat:

Bună!
Pentru cei ce citesc cărți pe academia edu!
Am citit acum ceva timp o serie, era vorba despre niște frați, cred că 3 sau 4 și aveau o soră mai mică.
Prima carte era despre fratele cel mai mare, care a fost nevoit, din cauza unei înțelegeri sa se căsătorească cu o fată mai mică ca el, ce va urma să locuiască în casa lor.
In a doua carte este vorba despre cel de al doilea frate, care este îndrăgostit de o arăboiacă, cu care se va întâlni, la un moment aflând că aceasta i-a jucat o scenă pentru a nu se căsători cu alt bărbat.
Stiu că după intr-o carte, unul din frați s-a reîntâlnit cu iubita lui din copilărie, care l-a părăsit din cauza mamei lui, aceasta șantajând-o parcă.
In ultima este vorba despre sora lor mai mică, care are un iubit agresiv, iar unul dintre prietenii fraților ei, află și încearcă să o ajute, ajungând să se îndrăgostească.
Mă poate cineva ajuta să găsesc seria?

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu imi suna cunoscut, dar iti recomand siteul asta daca vrei sa tii o evidenta : https://www.goodreads.com/