| anonim_4396 a întrebat:

Cum e sa ai o sora sau un frate(sau mai multi frati)? Eu sunt singura la parinti,nu am nici verisori tocmai pentru ca si parintii mei sunt la fel, mi se pare cam mica familia mea... daca aveti frati sau surori va intelegeti bine cu ei, sunteti prieteni? Sau va certati cum am auzit ca fac majoritatea fratilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am un frate care este mai mare decat mine cu 3 ani jumate tongue Mereu este enervant si ne certam mereu laughing Dar este fratele meu tongue Mereu radem, chiar daca in acelasi timp ne si certam... Radem unu de altul in subconstientul meu pentru ca ne certam degeaba. Deseori ne certam pe faptul ca el este copilul bun in familie doar din cauza ca eu sunt mai mic. Mereu parintii se bazeaza pe el. Asta ma enerveaza foarte tare, dar cand eram mic, si se juca cu mine, simteam o afectiune tongue Eu zic ca este placut sa ai un frate sau o sora. happy

11 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Eu am o sora cu aproape 10 ani mai mica decat mine si trebuie sa recunosc ca este destul de enervanta, ea acum are 5 ani. Insa este sora mea si o iubesc foarte mult. Sunt sigura ca atunci cand va creste ne vom intelege foarte bine. Si faza cu ceratul sa stii ca de fapt este foarte amuzanta. Oricat de rau te-ai certa cu sora sau fratele tau va impacati foarte repede.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E si bine e si rau, dar sa nu cumva sa-i invinovatesti pe parintii tai ca nu ai si tu o sora sau un fratior, poate ca nu au situatia materiala necesara sa mai faca un copil, multumeste-le ca au grija de tine si cine stie, pe parcurs o sa vina barza si la voi dar sa te astepti la unele inconveniente, bebelusul o sa fie pe primul loc iar tu nu stiu cum o sa te simti

| gingergirl1 a răspuns:

Mda...stiu cum e! Si eu mi-as fi dorit mult o surioara sau un fratior dar...in fine, e bine de. mine ca am la verisori la greu laughing
Dar pot zice ca am o "sora", prietena mea cea mai buna! love struck dar nu e chiar la fel
Acum depinde de fiecare! Stiu frati sau surori care se bat toata ziua si altii care se inteleg la perfectie!

| Chøço a răspuns:

Am o soră. Uneori e aşa enervanţă, dar totuşi e sora mea. Îi poţi ruga pe părinţii tăi să-ţi facă o surioară sau un frăţior.

| SweetAl3x a răspuns:

Depinde de caracterul fiecaruia. Eu o uram pe sor-mea cand eram mica si acum ce mai plang de dorul ei laughing (s-a stabilit in alta tara)

| Tataran_Sebastian_1998 a răspuns:

Sa ai un verisor sau o verisoara,un frate cum am eu, este extraordinar, cand n-ai pe nimeni lui ii spui ce te doare si el te ajuta, mai multe nu-ti spun pentru ca nu vreau sa te intristez, dar eu le-as recomanda parintilor tai sa puna mana pe treaba sau macar tu sa faci o familie mare cand iti va veni randul. happy

| Truxiie a răspuns:

Eu am o soră. Cred că,ca orice persoană ne certăm, dar de aceea iubirea e necondiţionată.Mi se pare că e oribil să fi singur la părinţi, chiar dacă ai tot pentru tine, nu trebuie să fim egoişti.Tu şi-a dori surori, fraţi?love struck Este un lucru nemaipomenit.Fraţii-surorile o să îţi fie mereu alături, poţi să le ceri sfaturi şi să te ajute love struck

| CatalinPTM a răspuns:

Nici eu nu am frati, surori, dar am multi veri cu care ma inteleg foarte binebig grin

| RodicaGabriela a răspuns:

In general, fratii se cearta cand locuiesc in aceeasi casa daca sunt de varste apropiate, iar cand se despart, isi dau seama cat de important e sa ai un frate/o sora pe lume. Am spus in general, iar regula asta se aplica si la mine, mai putin chestia cu varstele(sora mea e mai mare cu aproape 9 ani). Momentan nu exista persoana pe care sa o iubesc mai mult pe lume fata de sora mea! love struck

| LoveVioletta a răspuns:

Eu nu sunt singura am 2 perechi de bunici o sora mai mica, 7verisori, 1 unchi, 1matusa, o nasa, un nas(pentru mine si soramea)Sora mea e buna si intelegatoare, dar nu strica sa ne mai ciondanim putin...

| cat112 a răspuns:

Nici eu nu am.