| user643890655 a întrebat:

Buna! poate cineva sa imi explice si mie ceva despre examen? sunt in a 8 a si vreau sa stiu ce sa invat pentru examen, ce este programa? si sa invat de pe ia sau ce am facut sa ma pregatesc? Voi ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Abia a inceput scoala, asadar profesorii sunt ocupati cu progamele scolare de anul acesta, de noile module si planificari si probabil din ianuarie-februarie se vor ocupa si programa examenului din 2023.

Este recomandat sa invata lectie de lectie, la toate materiile, ca sa-ti fie usor sa recapitulezi la sfarsit de an scolar, cand dai examenul de capacitate.

| alextati a răspuns:

Nu te mai stresa ca nu e cine stie ce, la romana iti da un text iar pe baza lui intrebari, la mate o parte grila unde incercuiesti tu rasp corect si geometrie, eu n am invatat mai deloc si am luat 10 la romana si 8, 70 mate

| user643890655 explică (pentru alextati):

Din experienta ta, ce sfaturi imi poti da?