| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum vreau sa ma inscriu la jandarmi.Am depus cererea, am tot ce trebuie, dar as vrea sa ma si pregătesc pentru examenele scrise, la engleza si romana, stiti cumva ce ar trebuie sa invat si de unde? Stiu ca e cu variante de raspuns parca la examen

4 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

Cauți modele de teste din anii trecuți și faci
Deși alții stau un an sa se pregătească și tu acum te gândești sa rupi mediile alea de 8-9 care au reușit sa intre

| AndreiSingurul a răspuns (pentru gabriel2004o):

Fiindca inainte nu ma gandeam sa intru. Am terminat liceul am vazut ca se fac inscrieri si am zis dc sa nu incerc. am de abia 18 ani am timp la anul daca nu iau acum

| DariaZ a răspuns:

Dacă ti-ai depus cererea, nu crezi ca este foarte târziu sa te pregătești? Alții o fac de un an de ziua, iar programa o găsești pe site-ul scolii e jandarmi. Acolo găsești toate capitolele ce trebuie sa le parcurgi. Succes!

| AndreiSingurul a răspuns (pentru DariaZ):

Acum un an eram încă în școală