| Crina4 a întrebat:

Puteți să-mi dați si mie 8 întrebări la opera Scormon, Ioan Slavici? Mulțumesc.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Domnișoară, sînteți în măsură să - mi spuneți și mie de ce o banală scriitură literară ( nu vreau să minimalizez cu nimic creația lui Slavici) care nu e nici „Groapa", nici „Luceafărul " și nici „O scrisoare pierdută", ar fi o „operă"?
Cine v-a învățat să categorisiți astfel, cu termenul „operă", orice creație literară?
Și nu pun această întrebare numai matale ci o adresez tuturor școlarilor români din acest „Început de mileniu ".