| IulianaTamaduitoarea a întrebat:

Scriu momentan o carte despre un univers in care Ceausescu oficiaza nunti. Lumea e post apocaliptica iar cuplul ajunge sa fuga in lume si sa isi jure credinta eterna. Momentan atat stiu despre plot. Ce titluri imi sugerati pentru carte? URGENT! Dau funda! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ACTH a răspuns:

Blagoslovia Comunista
Nunta Dictatoriala
Nuntașii

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune titlul la finalizarea "cărții"... dacă cumva o fi vreodată gata

| IulianaTamaduitoarea explică (pentru sierra1):

Apreciez optimismul cu legatura la finalizarea cartii amin

| IulianaTamaduitoarea explică (pentru ACTH):

Superb 11/10 va invit sa cititi Blagoslovia Comunista cu titlu de onoranta virtuta va apreciez multumesc am sa va dedic capitol cu dedicatie domnule/doamna ACTH

| ACTH a răspuns (pentru IulianaTamaduitoarea):

Mult succes în finalizarea cartii!

| sierra1 a răspuns (pentru IulianaTamaduitoarea):

Se numește realism - cine chiar scrie o carte, nu cere după 2 rânduri, altora, păreri despre titlul cărții nescrise, mai ales că habar n-are nici măcar despre "plot"

hai noroc (sau inspirație?)

| IulianaTamaduitoarea explică (pentru sierra1):

Ba da chiar scriu si va invit sa cititi de asemenea ma intristeaza aceasta neincredere in fortele mele propriisad

| EufrosinaCrucelaDePeBreinli a răspuns (pentru sierra1):

Buna seara domnul sierra1! eu sunt martor si aprob initiativa doamnei iuliana de a efectua scrieri, si va garantez ca intr-adevar dumneasa ei scrie o carte cu domnul ceausescu personaj rotund semicentral! 1La revedewinking re

| sierra1 a răspuns (pentru EufrosinaCrucelaDePeBreinli):

Cum mai spuneam: o ajutam pe doamna...să nu pice in ridocol

| sierra1 a răspuns (pentru IulianaTamaduitoarea):

" | IulianaTamaduitoarea: Momentan atat stiu despre plot."

constatăm un inceput furtunos!
Ca o curiozitate, ai mai publiat pe undeva măcar 5 rânduri?

| IulianaTamaduitoarea explică (pentru sierra1):

Da domnule sierra sunt la a 4 a mea carte, vad ca sunteti foarte investit in aceasta disputa emotionanta. Ar fi pacat daca nu ati arunca o privire

| sierra1 a răspuns (pentru IulianaTamaduitoarea):

" | IulianaTamaduitoarea: Momentan atat stiu despre plot." (adică cinșpe cuvinte)

așadar din poziția asta, cerem "sprijin" altora pentru titlu? Ha!

| IulianaTamaduitoarea explică (pentru sierra1):

Sunt bune si alea cinspe cuvinte domnule sierra. Insa doream sa stiu care ar fi primul titlu la care s ar gandi cineva numai dupa ideea principala. Ha! Sunt foarte dezamagita domnule sierra...

| sierra1 a răspuns (pentru IulianaTamaduitoarea):

Cred că ne pierdem vremea, hai noroc!