| ImpulsGamingRo a întrebat:

Buna seara.As vrea sa ma apuc sa citesc o carte de fantezie gen Harry Potter,Lord of the rings, Merlin...Dar nu stiu nici o carte. Ceva sugestii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste,,Un yancheu la curtea regelui Arthur,,.E vorba de un tip care traieste in zilele reale dar s-a lovit in cap si s-a trezit in vremurile regelui Arthur.Din cunostintele lui moderne face tot felul de faze comice in acel timp.De pilda, e prins si incarcerat si spune ca daca nu il elibereaza, le va fura soarele.Bineinteles ca din cunostintele lui, calculeaza exact in ce zi va veni eclipsa de soare si se foloseste de asat pentru a scapa.E considerat un vrajitor, face explozive si altele, necunoscute de oamenii acelor timpuri.O carte usoara si foarte captivanta.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Monitorul Oficial.
Codul de procedura penala.
Codul comercial.

| MaliciousDeath a răspuns:

Cronicile Wardstone(de Joseph Delaney)
Tot o serie de carti.

| Teardrop a răspuns:

Cărţile după care au fost făcute cele două filme enumerate de tine (că te-ai gândit la filme, da)

Şi nu încerca să citeşti Legendele Regelui Arthur. Sunt naşpa.

| BoomBoomPow a răspuns:

Eragon thinking happy

| IisusHristos a răspuns:

Jocul lui Ender (Orson Scott Card), Impeiul atomului (van Vogt), etc.