| Larryyyyy a întrebat:

Buna spuneti-mi repede, cum fac sa citesc o carte, la scoala mi-a cerut Hanul Ancutei, am imprumitato dar in carte scrie urmatoarele povestiri : Iapa lui Voda, Haralambie, Balaurul, Fantana dintre Plopi, Cealalta Ancuta, Judet al sarmanilor, Negustor lipscan, Orb sarac si Istorisirea Zahariei fantanarul

Dar niciuna nu e Hanul Ancutei cum e titlul cartii, ce fac?

Răspuns Câştigător
| Sergiu1996 a răspuns:

Salut,fii atenta,Hanul Ancutei reprezinta o carte unde mai multe persoane povestesc diferite istorisiri la acel han. Deci, ia si citeste cartea aia, divizata in capitole, si fii mai atenta cand pui niste intrebari de astea stupide, pa...

| Larryyyyy explică (pentru Sergiu1996):

Bine, mersi de explicatiiwinking

3 răspunsuri:
| Kryss13 a răspuns:

Este exact cum zice john2008... nu mai trebuie sa scriu si eu inca o data...
te-am pupat :*

| Larryyyyy explică (pentru Kryss13):

Ok mersi mult :* :* :*