| qwertasdfgzxcvb a întrebat:

Am nevoie de o carte in limba engleza de aproximativ 50 de pagini. Ce imi sugerati?

Răspuns Câştigător
| IAmJustSmarterThanYou a răspuns:

Hmmmm, depinde de ce gen vrei?
Este ceva pentru școală?
Dacă da, îți sugerez The Old Man and the Sea de Ernest Hemingway sau Of Mice and Men de John Steinbeck sau Animal Farm de George Orwell (asta este într-adevăr scurtă).
Deși nu au 50 de pagini sunt foarte scurte (cam 100 și ceva) și se citesc repede.
Sper că te-am ajutat. :D
P.S.: Dacă nu sunt bune poți să te uiți aici http://www.buzzfeed.com/danieldalton/short-reads o serie de cărți foarte scurte.