| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte in engleza care are aproximativ 300 de pagini! va rogsad

5 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

The Help are 464(asa scrie pe wikipedia, nu am stat sa le numar) laughing

Eu una am adorat cartealaughingDar daca nu vrei sa stai sa citesti atata, te poti uita la film...

| Euletitia a răspuns:

Buna! Inceraca "Wuthering Heights'(La rascruce de vanturi) de Emily Bronte. am citit-o prima data in engleza si ulterior si in romana si in varianta englezeasca are vreo 280-300 pagini si esi o carte foarte buna si pasionanta. Daca ai citit-o deja, poti opta pentru romanele lui Jane Austen, "Pride and prejudice"(Mandrie si prejudecata) sau "Sense and sensibility"(Ratiune si onoare), care, am inteles ca ar fi deosebite si ca ar avea cam acest numar de pagini. Si euintentionez sa le citesc in curand, nu stiu insa daca in engleza sua in romana. Am mai citit o data o carte deosebita in engleza, dar e mai scurta, are la vreo 200 de pagini, "Rebecca", de Daphne du Murrier si chiar o recomand, insa nu corespundem 100% cerintelor tale(din cauza numarului de pagfini0. Lectura oplacuta orice ai alege!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

De ce trebuie sa aiba 300 de pagini?