| anonim_4396 a întrebat:

Am scris acum cateva zile o poezie si vreau sa stiu parerea voastra despre ea, dar sincer.

Suflet gol si far’de rost
De ce mai speri atat?
Tu nu vezi cat de singur esti
Si innebunit de dor.

Te doare si plangi mereu
Te cred si te inteleg
Ai trecut prin greutati
Fara ajutor.

Te zbati in fiecare zi
Sa nu mai simti dureri
Dar tot te doare si esti trist
Ca nu poti sa le uiti usor

Inceteaza sa mai speri
Suflet naiv ce esti
Tu chiar nu vezi in jurul tau
Ca tot trist si singur esti

Suflet mic si ranit
Traieste si nu mai spera
Totul este fara rost
Durerea tot te va urma.

8 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

E interesanta poezia, mai ales tema...
Cred ca dupa ultimul vers din penultima strofa trebuie pus semnul intrebarii.
Si mi se pare destul de ciudat faptul ca in primele strofe e rima alba, iar in ultimele 2 este rima incrucisata... Nu e nimic rau, dar e... interesant happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasă scrisul, apucă-te de ceva mai util.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt o literata. poti considera raspunsul meu oarecum avizat.
e o prostie de poezie. mai bine faci ceva util decat sa pierzi vremea asa. nu toti se nasc poeti.

| venusdoom a răspuns:

Urmatorul Eminescu se nastelaughing:p. Continua tot asa, mie mi se pare ca ai talentbig grin, iar tema e al naibii de interesantathinking

| Laura46 a răspuns:

Eu as zice "totul este fara rost, pana si durerea ta"...dar tu ai preferat sa inchei intr-o nota trista...

| Robin0744 a răspuns:

Aceasta nu este o poezie. Confunzi expunerea unor banalități (locuri comune) care desigur pot trece prin mintea oricui cu poezia. Poezia presupune o tensiune și un punct de vedere original pe care însă cititorul să-l recunoască drept al său, deși nu l-a intuit niciodată. În mod evident, nu ai talent.

| ÐαɾκPαιɳteɾ a răspuns:

Nu ma pricep la poezii dar chiar imi place subiectul si versurile big grin

| DarkAleka a răspuns:

Frumoasa tema:*. Imi place poezia ta chiar daca are si rima alba si incrucisata sau nu are deloc in unele versuri este interesanta. Te descurci destul de bine. Pe viitor poti incerca sa mai faci si ceva rime, daca vrei bineinteles, oricum bafta in continuare se vede ca te descurci:*.